قصرنو 15سال سابقه درخشان در زمین های علی آباد

توسط aliabad می 3, 2017

سهم شهرداري از زمين هاي علي آباد كلنگان در حال واگذاري است

به گزارش ايمنا، اراضی علی آباد کلنگان در شمال غربی اصفهان واقع شده که به دلیل خارج از محدوده بودن و کاربری کشاورزی اراضی آن حدود ۲۰ سال است که هنوز بلاتکلیف مانده و همچنان مالکان این اراضی به دنبال تغییر کاربری و صدور پروانه ساختمانی هستند.
به دنبال درخواست هاي مكرر مالکان این زمین‌ها، گزارشات و خبرهاي متعددي از مسوولان مرتبط در این خصوص، تهیه و در خبرگزاري ايمنا درج شد؛ به دنبال درج اين گزارشات و تماس‌های مکرر شهروندان با دفتر  اين خبرگزاري  مبنی بر اخذ پاسخ مسئولان،موضوع مذکور بازهم پیگیری  شد.
با توجه به خارج از محدوده بودن اراضی علی آباد کلنگان و مسائل دیگر باعث شده تکلیف این زمین ها ۲۰ سال نامشخص باشد كه اين امر باعث نارضايتي مالكان به خصوص كاركنان شركت واحد اتوبوسراني شده كه از اين بلاتكليفي اراضي خود گلايه دارند.
در سايت تعاوني مسكن وليعصر اصفهان نيز در رابطه با زمين هاي علي آباد كلنگان اينطور آمده است؛ در سال ۱۳۵۱ به منظور تامین مسکن اعضا، اراضی علی آباد کلنگان از شخصی بنام رضا انصاری خریداری و در پی آن با تشکیل تعاونی مسکن مرکز آموزش توپخانه که در سال ۱۳۵۴ به ثبت قانونی رسیده بود؛ پس از هماهنگی های لازم با ادارات مختلف در رابطه با خدمات رسانی و صدور سند مالکیت نسبت به آماده سازی از قبیل نقشه برداری، تسطیح، تفکیک، تابلو کوبی، خیابان کشی انجام و نهایتا زمین های خریداری شده در قطعات (۲۷۶و۳۰۰و۳۶۰و۷۰۰و…) جمعا حدود ۱۷۰۰ پلاک به مساحت ۵۳۸ هزار متر با سند تحویل اعضا نظامی خریدار گردیده است.
تعاونی مسکن پس از آماده سازی در جهت ساخت و ساز آماده فعالیت های مربوطه گردید که با انقلاب شکوهمند اسلامی به تاخیر و در ادامه با شروع جنگ تحمیلی توسط کشاورزان تصرف عدوانی و نهایتا توسط سازمان زمین شهری تملک گردید؛ که از طریق دیوان عدالت اداری با پیگیری های مستمر زمین های مورد نظر در بهمن ماه ۱۳۷۷ اقاله و به اعضا ابلاغ شد.
پس از آزاد سازی زمین برابر اساسنامه تعاونی نسبت به تشکیل مجمع عمومی اقدام و هیئت مدیره جدید تعیین شد.
با این اوصاف در این مدت اقداماتی همچون هماهنگی های لازم با استانداری و سازمان مسکن و شهرسازی جهت دریافت مجوز و تهیه نقشه، هماهنگی های لازم با شهرداری مرکزی اصفهان و رفع موانع موجود، تهیه نقشه در داخل محدوده کمیسیون ماده پنج انجام شد.

سهم اراضي علي آباد كلنگان به شهرداري انتقال يابد، الحاق انجام مي شود
 شهردار منطقه ۱۲ با بيان اينكه لازم است سهم خدمات شهري اراضي علي آباد كلنگان به شهرداري انتقال يابد تا الحاق اين اراضي به محدوده شهر اصفهان صورت گيرد اذعان داشت: در صورتي كه هيات مديره اراضي علي آباد كلنگان سهم خدمات شهري را به شهرداري انتقال دهند موضوع الحاق اين اراضي به شهر انجام مي شود.
عباسعلي نصوحي با اشاره به اين كه از سال ۷۶ مصوبه كميسيون ماده ۵ براي تفكيك اراضي علي آباد كلنگان تصويب شده است افزود: اين اراضي حدود ۶۰ هكتار است كه از سال ۷۶ مالكان براي تفكيك اين اراضي اقدامي نكرده اند لذا در صورتي كه سهم خدمات شهري به شهرداري انتقال يابد، الحاق اين محدوده به شهرداري منطقه ۱۲ انجام مي شود.
وي ادامه داد: سهم خدمات شهري از اراضي علي آباد كلنگان براي ايجاد فضاي سبز و معابر و غيره ۵۰ درصد مي باشد كه لازم است از سوي هيات مديره اراضي علي آباد كلنگان به شهرداري انتقال يابد.

كارهاي دفتري انتقال قدر و سهم شهرداري در حال انجام است
مديرعامل تعاوني مسكن مرآتو  در اين رابطه نيز عنوان كرد: جلسات متعددي با شهرداري منطقه ۱۲ انجام شده به طوريكه در حال حاضر كارهاي دفتري انتقال قدر و سهم شهرداري در حال انجام است و شهرداري نيز نماينده خود را در رابطه با اين موضوع معرفي كرده است. حسن انجم شعاع افزود: بعد از اتمام انتقال قدر و سهم شهرداري، شهرداري بايد اين مهم را به كميسيون ماده ۵ ارجاع دهد كه بعد از بررسي در اين كميسيون مشكلات اين اراضي و مالكان آن ها حل خواهد شد.
اميد است با پيگيري هاي انجام شده و همت شهرداري در تفكيك اراضي و ارجاع آن به كميسيون ماده ۵، مشكلات مالكان اين اراضي حل شود كه به طور حتم شهرداري اصفهان باتوجه به اينكه نهادي مردمي است اين مهم را به طور جدي پيگيري خواهد كرد تا تكليف اين اراضي و مالكان بلاتكليف مشخص شود.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *